Haber Atak

Beşiktaş’ta basketbolcular parası ödenmediği için idmana çıkmadı

Beşiktaş Sompo Japan’da uzun zamandır maaşları verilmeyen basketbolcular, yaşanan olaya tepki vermek adına idmana gitmedi.

21 Nisan 2019 - 2:36 'de eklendi ve 824 kez görüntülendi.
Beşiktaş’ta basketbolcular parası ödenmediği için idmana çıkmadı

Beşiktaş Sompo Japan’da uzun zamandır maaşları verilmeyen basketbolcular, yaşanan olaya tepki vermek adına idmana gitmedi. Beşiktaş’ta sezon başından bu zamana futbolculara gerçekleştirilen ve yapılaması gereken ödemelerin gecikmesi ile alakalı olarak meydana gelen olaylar, futbol takımının UEFA’dan ceza alacağı ihtimalini dahi tartışılır duruma getirdi.

Bu yaşanan olayı erkek basketbol takımının dört aydır maaşları ödenmediği gerekçesiyle idmanlara çıkmama kararı da eklendiğinde yaşanan maddi sorunların büyüklüğü göze koyuyor. Bu sorunları aşmak için sürekli yeni kaynak arayışlarında olan yönetim loca satışları ve yeni kredilerle futbol takımının geciken ödemelerini hafta içerisinde yapmaya başladı. UEFA’dan yeni sezon için alınacak lisans konusunda Mayıs ayının ortasına dek zamanı olan yönetim kalan sürede bütün ödemeleri gerçekleştirerek lisans konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağını düşünüyor.

Fakat basketbolcular için durum aynı söz konusu değil. 4 aydır maaşları ödenmediği için bu sabah idmana çıkmayan erkek basketbol takımı oyuncuları, yeni bir karar daha alarak personelin 5, kendilerinin de 4 aylık biriken alacakları ödeninceye dek idmana çıkılmayacağını idareciler vasıtasıyla sorumlu yönetici Cihat Kumuşoğlu’na iletti.

SON DAKİKA