Haber Atak

Beşiktaş’ın Simgesi Kaymakçı Pando Amca Son Yolculuğa Uğurlandı

Metropol kent İstanbul’un Avrupa yakası ilçeleri arasında yer alan Beşiktaş’ta işlettiği kaymak dükkânıyla adından bahsettiren ve “Kaymakçı Pando Amca” olarak tanınan Pandelli Şestakof, Feriköy Bulgar Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Pandelli Şestakof için Feriköy Bulgar Mezarlığı Kilisesi’nde cenaze töreni meydana getirildi. Burada taziyeleri kabul eden meşhur Kaymakçı Pando Amca Pandelli Şestakof’un eşi Yuanna, erkek çocukları Sotir […]

12 Nisan 2018 - 20:12 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.
Beşiktaş’ın Simgesi Kaymakçı Pando Amca Son Yolculuğa Uğurlandı

Metropol kent İstanbul’un Avrupa yakası ilçeleri arasında yer alan Beşiktaş’ta işlettiği kaymak dükkânıyla adından bahsettiren ve “Kaymakçı Pando Amca” olarak tanınan Pandelli Şestakof, Feriköy Bulgar Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Pandelli Şestakof için Feriköy Bulgar Mezarlığı Kilisesi’nde cenaze töreni meydana getirildi. Burada taziyeleri kabul eden meşhur Kaymakçı Pando Amca Pandelli Şestakof’un eşi Yuanna, erkek çocukları Sotir ve Hristo Şestakof ile diğer aile üyeleri kabul etti. Kilise içinde meydana getirilen ayinde Şestakof’un tabutunun üstüne beyaz çiçekler kondu. Yakınları ve arkadaşları, Şestakof’un tabutu başına gelerek dualar etti ve sonrasında da kendi inançları gereğince mum yaktı.

Cenaze töreninde yer alan Şestakof’un yanında uzun seneler boyunca çalışan Fevzi Çakmak, Pandelli Şestakof’un çok iyi bir insan olduğunu ifade etti. Şestakof’un sevilen bir insan olduğunu ifade eden Çakmak, “Ustamız sessiz bir kişiydi. Kimsenin işine karışmazdı. Ben de senelerce yanında çalıştım ama işime hiç karışmazdı. Usta tarihi bir kişiydi. Beşiktaş’ın sembolü idi” sözlerini söyledi.

Nejat Zorlu ise “Yalanı dolanı bulunmazdı. Yasımız, matemimiz var. Beşiktaş’ı temsilen son görev olarak, saygı adına buradayız” ifadelerini kullandı. Kilisede gerçekleştirilen ayinin ve duanın sonrasında Pandelli Şestakof, Feriköy Bulgar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

SON DAKİKA