Haber Atak

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ ARTIK YARI ZAMANLI ÇALIŞACAKLAR

Çalışan anne babalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan büyümk bir müjde verildi. Bakan Sarıeroğlu kamuda çalışan anne babaların yarı zamanlı çalışmaları ile ilgili olan çalışmalarının yakında yürürlüğe gireceğini söyledi. Bunu kamuda çalışan anned babalara müjde olarak verebilirim dedi. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir […]

25 Mart 2018 - 23:48 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ ARTIK YARI ZAMANLI ÇALIŞACAKLAR

Çalışan anne babalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan büyümk bir müjde verildi. Bakan Sarıeroğlu kamuda çalışan anne babaların yarı zamanlı çalışmaları ile ilgili olan çalışmalarının yakında yürürlüğe gireceğini söyledi. Bunu kamuda çalışan anned babalara müjde olarak verebilirim dedi.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI MÜJDEYİ VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bir haber müdürünün sorularını yanıtladı. İşsizlik rakamlarının değerlendirilmesi, taşeron işçilerin kadroya geçme durumu, çocuk işçiliği gibi pek çok konuda gazetecinin sorularına cevap veren Bakan Jülide Sarıeroğlu bu konuşması sırasında kamuda çalışan anne ve babalara yarı zamanlı çalışma konusunda da müjdesini verdi.

İşszilik rakamlarını da dedğerlendiren Bakan, işsizlik oranlarının 10.9 civarında odluğunu 31 milyon çalışan rakamına ulaşıldığını, kadınlarfın iş gücüne katılım oranının ise % 33 .6 olduğunu ifade etti. 2018 için yeni pekçok hedef koyulduğunu ve bu hedeflere ulaşma konusunda sefeber olunması gerektiğini ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Çarşamba günü bütün bu konularla ilgili olarak yaptıkları çalışmaların yaşallaştığını Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından uygulamaya koyacaklarını söyledi. Bütün bu çalışmalarla 2018 yılının sonunda hedeflerine ulaşmış güçlü bir istihdam hedeflediklerini belirten Sarıeroğlu bu hedefe ulaşılmasının işsizlik rakamlarını düşüreceğine inanıyoruz diye ekledi.

Son olarak kamuda çalışan anne babalarıun yarı zamanlı olarak iş hayatlarına devam edebileceklerini ce çocukları ile ilgilenebileceklerini de anne babalara müjde olarak verdi.

SON DAKİKA