Haber Atak

Bakan Ersoy’dan Turizm İşletmecilerine Uyarı

Turizmin kalbinin attığı illerden Antalya’da turizm sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy çok önemli açıklamalar yaparak sektörle alakalı olarak yapılması gerekenleri belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “2019- 2020 kış sezonu kontratları meydana getiriliyor ve herhalde gerekli cesaret oluştu, fiyatları artık herhalde artıracaksınız. Artık o cesaretiniz gelsin […]

20 Ocak 2019 - 21:34 'de eklendi ve 435 kez görüntülendi.
Bakan Ersoy’dan Turizm İşletmecilerine Uyarı

Turizmin kalbinin attığı illerden Antalya’da turizm sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy çok önemli açıklamalar yaparak sektörle alakalı olarak yapılması gerekenleri belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “2019- 2020 kış sezonu kontratları meydana getiriliyor ve herhalde gerekli cesaret oluştu, fiyatları artık herhalde artıracaksınız. Artık o cesaretiniz gelsin ve fiyatları yükseltin. Özellikle kışın peynir ekmek fiyatına otel veriyorsunuz. Olmaz. Mutlaka fiyatlarınızı artırmak gerekiyor” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) her ay meydana getirilen geleneksel olağan toplantısının konuğu oldu. Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve turizm sektörü temsilcilerinin yer aldığı toplantıda 2018 senesinde ve 2019 öngörüleriyle sektör problemleri ele alındı. Toplantının açılışında AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, sektöre yönelik değerlendirme yaptı.

Türkiye’nin 2018 senesinde dünya ortalamasının üstünde bir oranla yüzde yirmi büyüme yapıldığını ifade eden Erkan Yağcı, Türkiye’nin dünyada en fazla ziyaret edilen ülke sıralamasında altıncı olduğunu, turist sayısındaki başarısını gelirde yakalayamadığını, bu sektörde ilk 10’a girilemediğini söyledi.

SON DAKİKA