Haber Atak

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

              Zaman içerisinde çevresel faktörler ve yaş alma sonucunda insanların yüzünde kırışıklık ve sarkma gözlemlenebilmektedir. Doğal deformasyonların yanı sıra sigara ve alkol kullanımı, kirli hava cilt üzerinde kötü bir etkiye sebep olmaktadır. Günümüz teknolojisinde farklı yöntemler ile kırışıklık ve sarkmaları gidererek sağlıklı ve diri bir cilde sahip olmak mümkün hale getirilmektedir.  Dolgu Yöntemi ile Yüz […]

10 Şubat 2019 - 18:34 'de eklendi ve 231 kez görüntülendi.
Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri


              Zaman içerisinde çevresel faktörler ve yaş alma sonucunda insanların yüzünde kırışıklık ve sarkma gözlemlenebilmektedir. Doğal deformasyonların yanı sıra sigara ve alkol kullanımı, kirli hava cilt üzerinde kötü bir etkiye sebep olmaktadır. Günümüz teknolojisinde farklı yöntemler ile kırışıklık ve sarkmaları gidererek sağlıklı ve diri bir cilde sahip olmak mümkün hale getirilmektedir.

 Dolgu Yöntemi ile Yüz Germe İşlemi

              Ciltte oluşan kırışıkları ameliyatsız bir yöntem olan dolgu ile gidermek mümkündür. Kırışıklık görülen bölgelere dolgu malzemesi enjekte edilerek diri bir cilt elde edilmektedir. Tamamen acısız ve ağrısız olan bu yöntemde dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. İşlem sonrasında danışanlar günlük hayatına devam edebilmektedir. Ayrıca dolgu işlemi 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık sağlamaktadır.

 Yüz Mezoterapisi Yöntemi

              Ameliyatsız yüz germeyöntemlerinden biri olan Mezoterapi’de cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasit gibi yapıtaşlarından oluşan bir karışım kullanılmaktadır. Bu karışım, cildin belli bölgelerine enjekte edilerek cildin gerilmesini ve daha diri bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

              Ayrıca vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak cilt tonunun eşitlenmesine ve daha canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Sadece kırışıklık için değil, göz altı morlukları tedavisinde de bu yöntem tercih edilmektedir.

 Ultherapy ile Yüz Germe

              Günümüzde oldukça popüler ve sağlıklı yüz germe yöntemlerinden biri olan Ultherapy, ultrason teknolojisi ile kullanılmaktadır. Cildin alt katmanına etki eden ses dalgaları gönderilerek yüz germe işlemi yapılmaktadır.

              Cildin üst katmanına etki etmeyen bu uygulama, direkt tedavi sağlayarak kısa sürede cildin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. İlk seansta gözle görülür etki sağlayan bu yöntem, en iyi ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında yer almaktadır.

 Altın İğne Yöntemi

              Ameliyatsız yüz germe ataköy semtinde popüler işlemlerden biri olarak sıklıkla uygulanmaktadır. Bu işlem arasında yer alan Altın İğne, cihaz ucunda bulunan mikro iğnelerden adını almaktadır. Cildin orta tabakasına etki eden bu iğneler, cildin kollajen dokusunu aktif hale getirerek cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Çünkü bu iğneler deri altında elektrik akımı ile damarları daraltmaktadır. Dolayısıyla cilt yüzeyi de daralmakta ve daha diri bir görünüm kazanmaktadır.

Etiketler :
SON DAKİKA