Haber Atak

Ak Parti’den Son Dakika Seçim Açıklaması!

Ak Parti’nin Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yaptığı MKYK toplantısının ardından, parti sözcüsü Mahir Ünal önemli açıklamalarda bulundu.   Başbakan ve Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığındaki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı saat 15.45’te başladı. Toplantının ardından parti sözcüsü Mahir Ünal basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.   “Yüzde 10 Barajında Mutabakat Oluştu” Seçimle ilgili önemli açıklamalar yapan […]

12 Şubat 2018 - 1:51 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.
Ak Parti’den Son Dakika Seçim Açıklaması!

Ak Parti’nin Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yaptığı MKYK toplantısının ardından, parti sözcüsü Mahir Ünal önemli açıklamalarda bulundu.

 

Başbakan ve Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığındaki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı saat 15.45’te başladı. Toplantının ardından parti sözcüsü Mahir Ünal basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

“Yüzde 10 Barajında Mutabakat Oluştu”

Seçimle ilgili önemli açıklamalar yapan Ünal, uyum yasaları komisyonlarının çalışmaya devam ettiklerini açıkladı. Ünal, “Milli Mutabakat Komisyonu çalışmalarına devam ediyor. Seçim kanununun bir gereği olarak, 1 yıl önce düzenlenmesi gereken yasalarla ilgili çalışmalar sürüyor. Yüzde 10 barajının korunması hususunda mutabakat oluştu.” dedi.

 

“Yerel Seçimlerde Tek Zarf, Tek Sandık”

“Seçim pusulası konusunda partilerin asıl maksadı olan, kurumsal kimliğini korumak, oyların belli olmasını sağlayacak şekilde çalışmamız da devam ediyor.” diyen Ünal, yerel seçimlerin tek zarf, tek sandık üzerinden yapılacağını aktardı. Ünal, meclise ilk olarak yerel seçimlere ilişkin düzenlemelerin gönderileceği bilgisini paylaştı.

 

“Büyük Kongre 12 Eylül 2018”

Bugün görevinden istifa eden eski İl Başkanı Selim Temurci’ye ilişkin konuşan Ünal, hizmetlerinden dolayı eski başkana teşekkürlerini iletti. Yeni il başkanı Bayram Şenocak’a başarılar dileyen Ünal, “Şu ana kadar 42 il ve 835 ilçede kongrelerimiz tamamlandı. Nisan ayına kadar da bütün kongrelerimizi tamamlamayı planlıyoruz. Büyük Kongre de 12 Eylül 2018’de düşünüyoruz.” dedi.

SON DAKİKA