Haber Atak

Aile Bakanı Kaya: Uykularım Kaçıyor!

Çocuk istismarı hakkında açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya “Bir anne olarak uykumu kaçıran vahşet olayları” ifadeşerini kullandı. Altı bakanın katılımıyla oluşturulan ve çocuk istismarına ilişkin konuların görüşüldüğü komisyonun üyesi olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ başkanlığında toplanan komisyon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Toplantının 6 […]

25 Şubat 2018 - 22:09 'de eklendi ve 1109 kez görüntülendi.
Aile Bakanı Kaya: Uykularım Kaçıyor!

Çocuk istismarı hakkında açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya “Bir anne olarak uykumu kaçıran vahşet olayları” ifadeşerini kullandı.

Altı bakanın katılımıyla oluşturulan ve çocuk istismarına ilişkin konuların görüşüldüğü komisyonun üyesi olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya, Recep Akdağ başkanlığında toplanan komisyon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Toplantının 6 saati aşkın olduğunu belirten Bakan Kaya, “Dünya örnekleri incelendi. Çocukların rehabilitasyon süreci çok önemli. Bu konu hep cezalar ile gündeme geliyor ama önleyici önlemlerin gündeme gelmesi daha doğru.” ifadelerini kullandı.

Ankara’da katıldığı Polis Eşleri Derneği kermesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaya, “Bir anne olarak uykularımı kaçıran, vahşet olayların, tekrar tekrar kişilerin, çocukların yaşadıkları şehir, mahallesine kadar verilmesi, o insanların bundan sonraki hayatını çok etkileyecek. Bu konu hakkında da düzenlemeler yapılabilir. Çocuklar ve ailelerin bir hayatı var” şeklinde konuştu.

Hadım konusunda yapılan düzenlemelerin tekrar gündeme geldiğini söyleyen Bakan Kaya, “Tabi ki cezalar olacak ama öncelikle çocuklarımızı bilinçlendirelim, farkındalığı artıralım. Bu noktada aile eğitimleri çok önemli. Bir çocuk ailesiyle eğitimler kuramıyorsa, yaşadıklarını anlatamıyorsa, adım adım maalesef istismara giden bir durumun içerisine giriyor.” dedi.

 

 

SON DAKİKA