Haber Atak

Vodafone İnternet Paylaşımlarından Ücret Almayacak

Vodafone internet paylaşımı konusunda abonelerinden herhangi bir ücret talep etmeyeceğini açıkladı. Turkcell mobil data paylaşımı konusunda ayda 9 Türk Lirası alacağını duyurmuştu. Turkcell’in cep telefonundaki internetin paylaşılmasına ayda 9 Türk Lirası alacak olmasının sonucunda Vodafone’dan bir açıklama yapıldı. Vodafone internet paylaşımı adına müşterilerinden herhangi bir ücret istemeyeceğini ifade etti. Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı […]

25 Aralık 2018 - 19:21 'de eklendi ve 1162 kez görüntülendi.
Vodafone İnternet Paylaşımlarından Ücret Almayacak

Vodafone internet paylaşımı konusunda abonelerinden herhangi bir ücret talep etmeyeceğini açıkladı. Turkcell mobil data paylaşımı konusunda ayda 9 Türk Lirası alacağını duyurmuştu.

Turkcell’in cep telefonundaki internetin paylaşılmasına ayda 9 Türk Lirası alacak olmasının sonucunda Vodafone’dan bir açıklama yapıldı. Vodafone internet paylaşımı adına müşterilerinden herhangi bir ücret istemeyeceğini ifade etti.

Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı konusunda kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasını yaptı. Vodafone yapmış olduğu açıklamasında, “Türkiye’nin dijital dönüşümüne önderlik etme vizyonuyla faaliyet ortaya koyan Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme gerçekleştirmeksizin hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı getiren ‘kişisel erişim noktası’ özelliğini kullanmayı sürdüreceği belirtildi.

NE YAŞANMIŞTI?

Turkcell hatlı cep telefonunu hotspot noktası olarak kullanan kişiler 9 Türk Lirası ücret verecekler. Şirket iki tip paket çıkardı. Bu paketlerin birinin ücreti 9 Türk Lirası, bir diğerinin ise 19 Türk Lirası.

9 TL’lik pakette bir sene taahhüt yaparak 2 GB’lık interneti paylaşabiliyorsunuz. 19 Türk Lirası ücreti olan pakette ise aylık olarak 2 GB internet paylaşımı gerçekleştiriyor.

SON DAKİKA