Haber Atak

Tarım Bakanı Fırsatçılara Taviz Vermeyeceklerini Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı olarak görevini devam ettiren Bekir Pakdemirli, özellikle tarım piyasalarında fazla kuru öne sürerek vatandaşın ekmeğini elinden almaya çalışan fırsatçılara taviz vermeyeceklerini ifade etti. Elazığ’da bir otelde meydana getirilen program kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile toplantı yapan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, burada gerçekleştirdiği konuşmada, bakanlık olarak üreticinin ve çiftçinin her […]

14 Ekim 2018 - 14:31 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.
Tarım Bakanı Fırsatçılara Taviz Vermeyeceklerini Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı olarak görevini devam ettiren Bekir Pakdemirli, özellikle tarım piyasalarında fazla kuru öne sürerek vatandaşın ekmeğini elinden almaya çalışan fırsatçılara taviz vermeyeceklerini ifade etti.

Elazığ’da bir otelde meydana getirilen program kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile toplantı yapan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, burada gerçekleştirdiği konuşmada, bakanlık olarak üreticinin ve çiftçinin her problemine duyarlılık örneği ortaya koyacaklarını ifade etti.

Tarım arazilerini çiftçilere kiraya verme süreci içine girdiklerini, uygulama çerçevesinde toplam 218 bin çiftçiye 125 milyon Türk Lirası bir destekte bulunacaklarının altını çizen Pakdemirli, “Çiftçi kardeşlerimiz bundan böyle kendi arazisini gönül ferahlığı ile ekip biçecek. Bunun dışında çiftçimiz isterse on sene sonra bu arazisini satın alabilecek. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı çiftçimiz, tarımsal desteklerden de faydalanabilecek. Tekrar akıllı kart uygulaması ile çiftçimizin kredi kullanım sürecini artırdık. Bundan sonra işlerini daha hızlı ve daha güvenli gerçekleştirecek. Gübresini, tohumunu ve gereksinimlerini daha rahat karşılayacak.” sözlerini söyledi.

Bakan Pakdemirli, tarımın bir strateji ve planlama işi olarak görüldüğünü, Tarım ve Orman Bakanlığı olarak her işlerini planlı ve programlı bir biçimde gerçekleştireceklerini ifade etti.

SON DAKİKA