Haber Atak

Rusya Vize Hizmetleri

Rusya vize işlemleri yapılırken her yıl birçok kişinin yanlış veya eksik evrak nedeniyle başvuruları değerlendirmeye alınmayıp reddedilmektedir. Rusya vize işlemlerinde sorun yaşamak istemeyen kişiler, yetkili Rusya Vize Merkezimizin danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak her aşamada doğru adımlar atarak hızlı sonuçlar alabilirler. Bu nedenle Rusya vizesi onuşunda sorun yaşamak ve yeterli bilgilere ulaşmak adına bizlere ulaşabilir ve profesyonel […]

06 Aralık 2018 - 10:37 'de eklendi ve 656 kez görüntülendi.
Rusya Vize Hizmetleri

Rusya vize işlemleri yapılırken her yıl birçok kişinin yanlış veya eksik evrak nedeniyle başvuruları değerlendirmeye alınmayıp reddedilmektedir. Rusya vize işlemlerinde sorun yaşamak istemeyen kişiler, yetkili Rusya Vize Merkezimizin danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak her aşamada doğru adımlar atarak hızlı sonuçlar alabilirler. Bu nedenle Rusya vizesi onuşunda sorun yaşamak ve yeterli bilgilere ulaşmak adına bizlere ulaşabilir ve profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken 0312 419 09 22 nolu telefondan müşteri temsilcimizi aramak veya Rusya vizesi online başvuru formunu doldurmak olacaktır. Alanında uzman, nitelikli, dinamik ve profesyonel ekibimizle sizlere en iyi çözüm yollarını bulmak için çalışıyoruz.

Rusya Vizesi Kalktı mı?

Rusya’ya seyahat etmeyi düşünen Türk vatandaşları, Rusya Federasyonu’nun geçici olarak serbest dolaşım hakkını geçici olarak askıya almasından ötürü 2016 yılı itibariyle Rusya vizesi alma zorunluluğu doğmuştur. Bu nedenle birçok kişi yanlış bilgilendirmelerden dolayı Rusya vizesi kalktı mı ya da Rusya vizesi var mı gibi sorulara muhatap olmaktadır. Son gelinen noktada hala Rusya’ya gitmek için Türk vatandaşlarının Rusya vizesi almaları gerekmektedir.

Rusya Vize Çeşitleri Neler?

Rusya seyahatleri için Rusya’ya gidiş amacına göre farklı vize çeşitleri vardır. Bu nedenle hangi amaçla Rusya’ya gidilecekse vize başvuru evrakları da farklı olmaktadır.

Rusya Konsolosluğu tarafından verilen vize çeşitleri şunlardır: Rusya Turistik vize, Rusya Ticari vize, Rusya Transit vize, Rusya Öğrenci vizesi, Rusya çalışma vizesi ve Rusya konuk(özel) vizesidir.

Rusya Turistik Vize: Rusya federasyonu tarafından ABD ve Kanada vatandaşlarına 30 gün Türk vatandaşları da dahil olmak üzere diğer ülke vatandaşlarına 14 günlük bir vize verilmektedir. Rusya turistik vizenin en önemli özelliği ise ya Rusya’da yaşayan bir tanıdığınızdan davetiye sahibi olmak veya bir turizm acentesi tarafında otel rezervasyonun yapıldığına dair Voucher Belgesine sahip olmaktır.

Rusya Ticari Vize: Rusya’ya herhangi bir ticari faaliyet yürütmek, fuar, sergi, iş toplantısı veya iş görüşmeleri yapmak için gidilecekse Rusya Ticari vize başvurusunda bulunmanız gereklidir. Rusya Konsolosluğutarafından verilen Ticari vize tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki çeşittir. Bu nedenle vize süreleri de farklılık gösterir. Tek girişli Rusya ticari vizesi 3 ay süreye kadar verilirken, çok girişli Rusya ticari vizesi 12 aya kadar uzatılmaktadır.

Rusya Transit Vize: Rusya transit vizesi, yabancı ülke vatandaşlarının başka ülkelere giderken Rusya topraklarında konaklama hakkının tanındığı vize türüdür. Bu vize için davet mektubuna gerek yoktur ve alınması bir o kadar da kolaydır. Rusya transit vizesi 72 saat ülkede kalma hakkını size tanır. Eğer ülkede 24 saatten az kalınacaksa bu vizeyi almaya gerek yoktur.

Rusya öğrenci vizesi, Rusya çalışma vizesi ve Rusya konuk vizesi hakkında ki tüm detayları ve diğer vize çeşitleri hakkında aklınıza takılan soruları irtibat telefonlarımızdan bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Rusya Vize İşlemleri
Şehit Adem Yavuz Sok. No:18/12 Kızılay-Ankara
Tel: 0312 419 09 22

 

SON DAKİKA