Haber Atak

Ramazan Pidesi Fiyatlarında Beklenen Zam

Ramazan ayının gelmesine günler kaldı. Müslümanlar 16 mayıs 2018 çarşamba günü itibariyle oruç tutmaya başlayacak. İftarların vazgeçilmezi olan ramazan pidesi bu sene zamlı olarak sofralardaki yerini alacak. Geride bıraktığımız sene kilogram fiyatı 6.60 olan ramazan pidesine yüzde 8’i geçmemek şartı ile bu sene 7.15 Türk Lirası’ndan satışı yapılacak. Fırıncılar Federasyonu da bu alınan kararı doğrular […]

24 Nisan 2018 - 21:15 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.
Ramazan Pidesi Fiyatlarında Beklenen Zam

Ramazan ayının gelmesine günler kaldı. Müslümanlar 16 mayıs 2018 çarşamba günü itibariyle oruç tutmaya başlayacak. İftarların vazgeçilmezi olan ramazan pidesi bu sene zamlı olarak sofralardaki yerini alacak.

Geride bıraktığımız sene kilogram fiyatı 6.60 olan ramazan pidesine yüzde 8’i geçmemek şartı ile bu sene 7.15 Türk Lirası’ndan satışı yapılacak. Fırıncılar Federasyonu da bu alınan kararı doğrular nitelikte açıklama meydana getirdi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Halil İbrahim Balcı meydana getirdiği açıklamada, “Türkiye’nin hiç bir yerinde pide rakamlarına yüzde 8’den fazla zam meydana getirilmeyecek. Bu zammı yapmak durumundaydık. Çünkü işçilik, akaryakıt ve un gibi bütün girdilerimizde fiyatlar arttı. Normal koşullar altında daha fazla zam meydana getirmemiz gerekiyordu. Ancak fırıncı esnafı bazı maliyetleri kabullendi. Fırıncılar bu duruma hassas davrandı. Geride bıraktığımız sene ise fiyatlar yüzde 10 geçmemek şartıyla artış yapılmıştı” sözlerini söyledi.

Pide fiyatlarında meydana gelen yükselişinin ardından gözler ekmek fiyatlarına yöneldi. Sektöre yakın kaynaklar ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı ile alakalı olarak bir bilgi verilmedi.

Etiketler :
SON DAKİKA