Haber Atak

Kredi kartı olanlar için çok önemli uyarı

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı olarak kredi kartıyla ilgili açıklama yapan Emekli Hakim İzzet Doğan, meydana getirdiği açıklamada Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının özel sektör çalışanları konusunda geçerli olmadığı gibi bütün kamu kurum ve çalışanlarını da kapsamadığını anımsattı. Resmi işlemleri ile kredi kartı ödemesinin ya da cayma hakkının kullanmasının son günü 3 Haziran […]

19 Haziran 2019 - 2:23 'de eklendi ve 441 kez görüntülendi.
Kredi kartı olanlar için çok önemli uyarı

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı olarak kredi kartıyla ilgili açıklama yapan Emekli Hakim İzzet Doğan, meydana getirdiği açıklamada Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının özel sektör çalışanları konusunda geçerli olmadığı gibi bütün kamu kurum ve çalışanlarını da kapsamadığını anımsattı.

Resmi işlemleri ile kredi kartı ödemesinin ya da cayma hakkının kullanmasının son günü 3 Haziran ve 7 Haziran tarihlerinde olan vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. Tüketici Başvuru Merkezi (TBM) Hukuk Komisyonu Başkanı Emekli Hakim İzzet Doğan, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne geldiği, kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarının, Ramazan Bayramı tatili olmasından dolayı 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran Cuma günü tam gün idari izinli sayılacaklarını ifade etti.

Arife günü ile Bayramın ardından Cuma gününe denk gelen hukuki sonuç meydana gelebilecek adli, idari ve özel işlemlerle alakalı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda telkinlerde bulundu. Doğan, meydana getirdiği yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkarılmasının özel sektör üzerinde çalışma gösterenler için geçerli durum olmadığı gibi bütün kamu kurum ve çalışanlarını da kapsamadığını hatırlattı.

SON DAKİKA