Haber Atak

Google Pixel 3 serisi ile zarara girdi

Google‘ın akıllı telefon dünyasında kendine yer açma çabasını sürekli takdirle karşılanmıştır.

29 Mayıs 2019 - 3:23 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi.
Google Pixel 3 serisi ile zarara girdi

Google‘ın akıllı telefon dünyasında kendine yer açma çabasını sürekli takdirle karşılanmıştır. Nexus serisi ile “az bütçeli pazarlarda saf Android deneyimi” ile yola koyulan Google, aradan geçen zaman sonra amiral gemisi telefonlar yapma eğilimine girdi.

LG ile gerçekleştirilen Nexus 4 ile “az bütçeden sıkıldık artık amiral gemisi yapacağız” diyen Google daha sonra Pixel serisi ile vites yükseltti. HTC‘yi komple bünyesine dahil eden Google Pixel 3 serisi ile yoluna hız kesmeden devam ederken bugün duyurulan rakamlar Lary Page, Sergey Brin ve ortaklarının canını yakacak gibi duruyor.

Bugün gerçekleştirilen resmi duyuruda Google‘ın bir önceki Pixel 2 serisinin Pixel 3 serisine göre daha çok sattığı gün yüzüne çıktı. Orta segment Pixel 3a ve Pixel 3a XL tanıtımı gerçekleştirmeye hazırlanan Google yatırımcılarının bu hale ne diyecekleri ise en büyük soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Google bu çeyrekte 5,45 milyar dolar kar sağlayarak ciddi bir büyüme ortaya koyarken mobil tarafta büyük üreticiler ile mücadele örneği ortaya koyamamak Google‘ın her sene daha pahalı ve daha çok zarar ettiği ürünleri ortaya koymasına neden olacak gibi duruyor.

Etiketler :
SON DAKİKA