Haber Atak

Facebook Türkiye’de Girişimcilik Merkezi Açıyor

Sosyal medya platformu Facebook, bugün küçük ve orta ölçekli işletmeler, topluluklar ve iş ortaklıkları ile beraber Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağı belli başlı yatırım girişimini yapacağını ilan etti. “Sınırları Aşan Türkiye” ismi verilen proje çerçevesinde önümüzdeki sene Türkiye’de yaşama konulacak girişimcilik merkezi de yer ediniyor. Facebook bugün İstanbul’da meydana getirilen toplantıyla “Sınırları Aşan Türkiye” projesini ve […]

29 Kasım 2018 - 22:41 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.
Facebook Türkiye’de Girişimcilik Merkezi Açıyor

Sosyal medya platformu Facebook, bugün küçük ve orta ölçekli işletmeler, topluluklar ve iş ortaklıkları ile beraber Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağı belli başlı yatırım girişimini yapacağını ilan etti. “Sınırları Aşan Türkiye” ismi verilen proje çerçevesinde önümüzdeki sene Türkiye’de yaşama konulacak girişimcilik merkezi de yer ediniyor.

Facebook bugün İstanbul’da meydana getirilen toplantıyla “Sınırları Aşan Türkiye” projesini ve Deloitte Türkiye öncülüğüyle yapılan  ekonomik ve sosyal etki raporunun sonuçlarını ilan etti. Dört ayaktan meydana gelen “Sınırları Aşan Türkiye” projesiyle beraber Facebook, Türkiye’deki her boyuttan işletmenin yerel ve uluslararası bölümde büyümelerine yardımcı etmen durumuna geçmeyi ve Türkiye’deki topluluğuna daha güzel hizmet verebilmek için yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Facebook bunun dışında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB) ve Habitat işbirliğiyle 2019 senesi içinde bir girişimcilik merkezi meydana getirilecek Türkiye’deki yatırımlarını genişletmeyi de planladığını da duyurdu. Toplantıda duyurulan ekonomik ve sosyal etki raporu doğrultusunda Türkiye’deki işletmelerin Facebook’un platformları arasında yer alan (Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp) aracılığıyla Türkiye ekonomisine 15.3 milyar Türk Lirası değerinde katma değer meydana getirirken, bu katkı neticesinde ülkede 209 bin istihdam sağlanıyor.

SON DAKİKA