Haber Atak

Ellerindeki Dolarları Bozdurmak İçin Döviz Bürolarına Akın Ettiler

Amerika Birleşik Devletleri ile meydana gelen gerilimin ardından piyasalarda döviz kurunda ortaya çıkan dalgalanmalara vatandaşların tepkisi devam ediyor. Dolar kuru üstünden Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen baskılara tepkisini ortaya koyan vatandaşlar sabah saatlerinde döviz bürolarına giderek ellerindeki dolarları Türk Lirası’na çevirdi. Bolu’da dövizde meydana gelen dalgalanmalara tepki olarak vatandaşlar, sabah saatlerinde ellerindeki dolarları bozdurmak adına geldikleri döviz […]

13 Ağustos 2018 - 19:58 'de eklendi ve 352 kez görüntülendi.
Ellerindeki Dolarları Bozdurmak İçin Döviz Bürolarına Akın Ettiler

Amerika Birleşik Devletleri ile meydana gelen gerilimin ardından piyasalarda döviz kurunda ortaya çıkan dalgalanmalara vatandaşların tepkisi devam ediyor. Dolar kuru üstünden Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen baskılara tepkisini ortaya koyan vatandaşlar sabah saatlerinde döviz bürolarına giderek ellerindeki dolarları Türk Lirası’na çevirdi.

Bolu’da dövizde meydana gelen dalgalanmalara tepki olarak vatandaşlar, sabah saatlerinde ellerindeki dolarları bozdurmak adına geldikleri döviz bürolarında uzun kuyruklar meydana getirdi.

Benzer biçimde, İstanbul, Ankara, İzmir, Kahramanmaraş gibi kentlerde de çok sayıda vatandaş, ellerindeki dövizleri bozdurmak adına döviz bürolarına gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına karşılık veren Bolulular, döviz bürolarında uzun kuyruklar meydana getirdi. İzzet Baysal Caddesi üstünde yer alan döviz bürosuna erken saatlerde giden vatandaşlar, döviz birikimlerini Türk Lirası’na çevirmek adına dakikalar boyunca sırada bekledi. Vatandaşlardan kimi birikimini kimi de umre ziyareti konusunda biriktirdiği dolarlarını Türk Lirasına çevirdi.

Döviz bürosunda kuyrukta bekleyen kişiler, bunun bir milli dava olduğunu ifade ederek doları olanları bozdurmaya çağırdılar. Cumhurbaşkanının yapmış olduğu çağrısı üstüne döviz bürosuna geldiğini belirten Çetin Özkoç adlı bir vatandaş ise “Ben hac için döviz biriktirmiştim ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi Türk lirasının değeri azalıyor. Ben de mecburen bozduracağım. Türkiye’nin menfaati için bozduracağım” sözlerini söyledi.

Etiketler :
SON DAKİKA