Haber Atak

Bakan Albayrak’ın İlk Ziyareti Güney Amerika Ülkesine Olacak

Yeni kurulan hükümet sisteminde Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapan Berat Albayrak bakanlığa gelmesinin ardından yaptığı gezisini G-20 toplantıları kapsamında Güney Amerika ülkesi Arjantin’e gerçekleştirecek. Albayrak’ın ekibine katılacak ilk kişi de Turkcell CFO’su Bülent Aksu oldu. Albayrak, 21-22 Temmuz tarihleri içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankaları toplantısı konusunda bugün Buenos Aires’e […]

20 Temmuz 2018 - 21:29 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.
Bakan Albayrak’ın İlk Ziyareti Güney Amerika Ülkesine Olacak

Yeni kurulan hükümet sisteminde Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapan Berat Albayrak bakanlığa gelmesinin ardından yaptığı gezisini G-20 toplantıları kapsamında Güney Amerika ülkesi Arjantin’e gerçekleştirecek. Albayrak’ın ekibine katılacak ilk kişi de Turkcell CFO’su Bülent Aksu oldu.

Albayrak, 21-22 Temmuz tarihleri içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankaları toplantısı konusunda bugün Buenos Aires’e uçacak.

Toplantı kapsamına G-20 üyesi ülkelerin bakanları, merkez bankası başkanları ile Uluslararası Para Fonu ( IMF) ve Dünya Bankası temsilcileri eşlik edeceği belirtildi. Zirveye, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya da yer alacak. Yayınlanan Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) G-20 değerlendirme doğrultusunda, zirvenin gündemine alakalı olarak ipuçları verildi.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankasının ( Fed) faiz artırımlarının artan piyasa ekonomilerinden sermaye çıkışına yol açması sebebiyle doların güçlendiğine belirtilen raporda, “artan piyasa ekonomileri, sıkılaşan finansal durumlar ve bazı hususlarda kendine özgü zorluklarla karşı karşıyalar” değerlendirmesi gerçekleştirildi. Zirvede İran’a yaptırımların da gündeme alınması da bekleniyor.

Bunun dışında Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın beraber çalışacağı ekibi de kesinleşmeye başladı. Turkcell CFO’su Bülent Aksu yeni kabine döneminde, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yer alacak.

SON DAKİKA