Haber Atak

Bahçeli Ekmek Zamlarına Yönelik Proje Başlattı

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli 27 Temmuz Cuma günü itibariyle meydana getirilen ekmek zammına yönelik olarak tepkisini ortaya koydu. “Yüzde 15’lik zam insani ve vicdani değil” sözlerine yer vererek eleştirdi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarına yüzde on beş zam gerçekleştirildiği belirtti. Zamma yönelik olarak ilk tepki Milliyetçi […]

27 Temmuz 2018 - 12:20 'de eklendi ve 404 kez görüntülendi.
Bahçeli Ekmek Zamlarına Yönelik Proje Başlattı

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli 27 Temmuz Cuma günü itibariyle meydana getirilen ekmek zammına yönelik olarak tepkisini ortaya koydu. “Yüzde 15’lik zam insani ve vicdani değil” sözlerine yer vererek eleştirdi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı olarak görev yapan Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarına yüzde on beş zam gerçekleştirildiği belirtti. Zamma yönelik olarak ilk tepki Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli, “Yüzde on beşlik zam insani ve vicdani değil. Ankara’dan askıda ekmek projesini başlatıyorum” sözlerine yerdi.

Devlet Bahçeli’nin bu çıkışı yapmasının ardından da MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ’dan bir açıklama meydana geldi.

Açıklama doğrultusunda Baştuğ, “Sayın Genel Başkanımızın öncü olduğu “askıda ekmek projesi” çerçevesinde bugün bu fırınımızda yüz ekmeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alması konusunda askıya asıyoruz. Bugün Genel Başkanımızın emirlerine göre başkent Ankara’da her bir ülküdaşımız fırınlara giderek askıya ekmek asmalarını istiyoruz ve bu başlattığımız projenin arkasına olmalarını istiyoruz. Bu çalışmamız bugünlük değildir, devam edip gidecektir. Vatandaşlarımızın da bu çağrıya kayıtsız kalmayacağına düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA