Haber Atak

Arap Yatırımcıların İlgisi Trabzon’da Konut Fiyatlarını Artırdı

Karadeniz bölgesinin en kalabalık sahil kenti olarak gösterilen Trabzon’a son senelerde Arap yatırımcıların ilgisi konut fiyatlarının yükselmesindeki en büyük etmen oldu. Arap yatırımcılar en fazla Trabzon’un doğu bölgesindeki yerleşim bölgelerinden konut satın almayı tercih ederken Kaşüstü, Şana ve Yalıncak gibi yerleşim bölgelerinde konut fiyatları Trabzon’un diğer bölgelere kıyasla fazla seyrediyor. Konuyla alakalı olarak birtakım bilgiler […]

07 Nisan 2018 - 17:09 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.
Arap Yatırımcıların İlgisi Trabzon’da Konut Fiyatlarını Artırdı

Karadeniz bölgesinin en kalabalık sahil kenti olarak gösterilen Trabzon’a son senelerde Arap yatırımcıların ilgisi konut fiyatlarının yükselmesindeki en büyük etmen oldu. Arap yatırımcılar en fazla Trabzon’un doğu bölgesindeki yerleşim bölgelerinden konut satın almayı tercih ederken Kaşüstü, Şana ve Yalıncak gibi yerleşim bölgelerinde konut fiyatları Trabzon’un diğer bölgelere kıyasla fazla seyrediyor.

Konuyla alakalı olarak birtakım bilgiler veren Trabzon İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı olarak görev yapan Ayhan Taflan, Arap yatırımcıların konut olarak ele alındığında yüzde 80’ni kentin doğu taraflarını tercih ettiğini ifade ederek konut rakamlarının da buna paralel olarak değiştiğini sözlerinde belirtti. Trabzon’da sıfır bir evin rakamı en az 300 bin Türk Lirası’ndan başladığını ifade eden Taflan, konut almak adına en uygun zamanın kış mevsimi olduğuna belirterek yabancı yatırımcıların piyasayı etkilediğini söyledi.

Arap yatırımcıların piyasayı güçlendirdiğini belirten Taflan, “Kış ayları bazı sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de durgun olur ve Nisan ayının geçmesiyle beraber yeniden hareketlenmeye başlar. Dolayısıyla yaz ayları daha verimli geçtiğini ifade edebiliriz. Vatandaşa tavsiyemiz konutunu kışın alması yönünde olacak. Çünkü kış mevsiminde rakamlar daha uygun olur. Vatandaş genelde bunun tersini yapıyor” sözlerini söyledi.

SON DAKİKA