Haber Atak

4 Günlük Tatile Çıkacak Vatandaşların Cebi Fena Yanacak

Dört günlük tatil imkanı sunan 1 Mayıs İşçi Bayramı uçak bileti fiyatlarında büyük artış meydana geldi. Özellikle Antalya ve Bodrum gibi turistlerin ve bölge insanının en fazla tercih ettiği noktalara gerçekleştirilen uçuşlarda ortalama bilet fiyatları 352 liralık tavanı deldi. Bazı uçuşlarda talep edilen rakamlar da 600 Türk Lirası’nın üstüne yükseldi. Salı günü olan ve 1 […]

25 Nisan 2018 - 17:58 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.
4 Günlük Tatile Çıkacak Vatandaşların Cebi Fena Yanacak

Dört günlük tatil imkanı sunan 1 Mayıs İşçi Bayramı uçak bileti fiyatlarında büyük artış meydana geldi. Özellikle Antalya ve Bodrum gibi turistlerin ve bölge insanının en fazla tercih ettiği noktalara gerçekleştirilen uçuşlarda ortalama bilet fiyatları 352 liralık tavanı deldi. Bazı uçuşlarda talep edilen rakamlar da 600 Türk Lirası’nın üstüne yükseldi.

Salı günü olan ve 1 günlük izinle birlikte dört günlük tatil fırsatı sunan 1 Mayıs İşçi Bayramı, uçak bileti fiyatlarında inanılmaz yükselişe yol açtı. Antalya, Alanya, İzmir ve Bodrum gibi vatandaşların en fazla tercih ettiği uçuş bölgelerinde ortalama bilet fiyatları 352 liralık tavanı aştı. Tatilin başladığı 27 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek bazı uçuşlarda ekonomi sınıfı bilet fiyatları bile 600 TL’yi buldu. Oysa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) bu sene adına belirlediği, ekonomi sınıfında geçerli tek yön tavan fiyat 352 Türk Lirası.

27 Nisan Cuma günü tatile gidecek birinin Antalya’ya gitmek adına cebinden çıkacak olan tek yön bilet fiyatı 560 Türk Lirası’na kadar çıktı. Bodrum’a ve Dalaman’a en pahalı uçuş bileti 580 Türk Lirası olurken, İzmir’e tek yön uçuş konusunda ödenmesi gereken miktar 347 TL’ye yükseldi.

Etiketler :
SON DAKİKA