Haber Atak

Taliban Militanları Afganistan’a Yine Saldırdı: 44 Ölü

Orta Asya kıtası ülkeleri arasında yer alan Afganistan’nın Beğlan kentinde Taliban militanlarının meydana getirmiş oldukları saldırı neticesinde güvenlik güçlerine mensup kırk dört kişi yaşama gözlerini yumdu. Reuters’ın Savunma Bakanlığı yetkililerine yapmış oldukları son dakika haberi doğrultusunda hayatını kaybedenlerin 9’unun polis, 35’inin ise asker olduğu ortaya çıktı. Afganistan Baglan İl Şura Başkanı Safdar Muhsini, Taliban militanlarının, […]

15 Ağustos 2018 - 18:21 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.
Taliban Militanları Afganistan’a Yine Saldırdı: 44 Ölü

Orta Asya kıtası ülkeleri arasında yer alan Afganistan’nın Beğlan kentinde Taliban militanlarının meydana getirmiş oldukları saldırı neticesinde güvenlik güçlerine mensup kırk dört kişi yaşama gözlerini yumdu. Reuters’ın Savunma Bakanlığı yetkililerine yapmış oldukları son dakika haberi doğrultusunda hayatını kaybedenlerin 9’unun polis, 35’inin ise asker olduğu ortaya çıktı.

Afganistan Baglan İl Şura Başkanı Safdar Muhsini, Taliban militanlarının, Baglan’ın Alaaddin bölgesindeki askeri üsse meydana getirmiş oldukları silahlı saldırı sonucunda kırk dört insanın hayatını kaybettiğini ifade edildi. Saldırı doğrultusunda birçok askerin yaralandığını ifade eden Afganistan Baglan İl Şura Başkanı Muhsini, saldırının sonucunda meydana gelen çatışmada çok sayıda militanın da yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Taliban’dan meydana getirilen açıklama doğrultusunda ise saldırıda üssün kontrolünü sağladıkları ve yetmiş güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiği öne sürüldü.

Diğer taraftan Taliban militanlarının geride bıraktığımız Salı günü sabah saatlerinde Afganistan’ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Gormaç ilçesindeki askeri kampa meydana getirilmekte olan saldırı doğrultusun da yirmi kişiden fazla askerin hayatını kaybettiği ve çok sayıda askerin de yapılan saldırı sonucunda yaralandığı iddia etmişti.

SON DAKİKA