Haber Atak

Suudi Arabistan Cemal Kaşıkçı’nın Ailesine Kan Parası Ödeyecek İddiaları

İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda son zamanlarda sürekli adı geçen hayatını kaybeden Cemal Kaşıkçı’nın ailesine Suudi Arabistan yönetimi tarafından ‘kan parası’ verileceği öne sürüldü. l Jazeera yepyeni bir iddia ortaya attı. Gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldüren Suudi Arabistan’ın aileye kan parası veya tazminat verileceğini belirtti. Haberini bir Türk yetkiliye dayandırarak yayınlayan dünyaca ünlü kanal, bunun […]

07 Kasım 2018 - 21:00 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.
Suudi Arabistan Cemal Kaşıkçı’nın Ailesine Kan Parası Ödeyecek İddiaları

İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda son zamanlarda sürekli adı geçen hayatını kaybeden Cemal Kaşıkçı’nın ailesine Suudi Arabistan yönetimi tarafından ‘kan parası’ verileceği öne sürüldü.

l Jazeera yepyeni bir iddia ortaya attı. Gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldüren Suudi Arabistan’ın aileye kan parası veya tazminat verileceğini belirtti. Haberini bir Türk yetkiliye dayandırarak yayınlayan dünyaca ünlü kanal, bunun dışında İstanbul’a gelen Suudi suikast timinin güvenlik kameralarını bozmaya çalıştığını da söyledi.

Kaşıkçı cinayetinin ardından eleştirilerin hedefinde olan Suudi Arabistan Kralı Selman ise, parasızlıktan hapse girenlere af getirdi. Ülkedeki kritik şehirlerden Kasım’a giden Kral Selman, 267 bin dolara kadar olan borçları ödem konusunda hazırlık içerisinde bekliyor. 2 Ekim’de İstanbul Başkonsolosluğu’na girmesinin ardından bir daha haber alınamayan Washington Post yazarı Kaşıkçı’nın öldüğü kısa zamanda gün yüzüne çıkmıştı.

İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda meydana gelen cinayeti günlerce inkar eden Riyad yönetimi, 20 Ekim’in ilk saatlerinde Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü kabul ederek yaşanan durumu kabullenmişti. Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğu ise açıklanmadı. Cesedin nerede tutulduğu sır gibi saklanıyor.

SON DAKİKA