Haber Atak

Suriye Saldırısı Sonrası ABD’ye Rusya’dan Karşı Yönde Hamle

Avrupa’nın yüzölçümü açısından en büyük ülkelerinden olan Rusya’da Savunma Bakanlığı, Suriye’de Esad rejimi konusunda yeni hava savunma sistemleri verileceği bilgilendirmesini yaptı. Bundan önce Suriye’ye S-300 hava savunma sistemlerinin gönderileceği yönünde haberler gündemde yerini almış, Kremlin bu hususta ise henüz bir karar verilmediği açıklamasını meydana getirmişti. Rusya Savunma Bakanlığı, geride bıraktığımız günler içerisinde Suriye’ye yönelik Amerika […]

25 Nisan 2018 - 17:50 'de eklendi ve 521 kez görüntülendi.
Suriye Saldırısı Sonrası ABD’ye Rusya’dan Karşı Yönde Hamle

Avrupa’nın yüzölçümü açısından en büyük ülkelerinden olan Rusya’da Savunma Bakanlığı, Suriye’de Esad rejimi konusunda yeni hava savunma sistemleri verileceği bilgilendirmesini yaptı. Bundan önce Suriye’ye S-300 hava savunma sistemlerinin gönderileceği yönünde haberler gündemde yerini almış, Kremlin bu hususta ise henüz bir karar verilmediği açıklamasını meydana getirmişti.

Rusya Savunma Bakanlığı, geride bıraktığımız günler içerisinde Suriye’ye yönelik Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa ortaklığında meydana getirilen saldırının sonrasında flaş bir karar yaptı. Savunma Bakanlığı’ndan meydana getirilen bilgilendirme doğrultusunda, Suriye’ye yeni hava savunma sistemlerinin verileceği bildirdi. Bundan önce Suriye’ye S-300 hava savunma sistemlerinin sevk edileceği tarafından haberler gündemde yerini almış, Kremlin bu husus hakkında henüz bir karar verilmediğini ifade etmişti.

Diğer taraftan Rusya Savunma Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye operasyonunda kullanılan ve Suriye güçleri tarafından ele geçirilen bir Tomahawk füzesinin inceleme altına alındığını ve Rus füzelerinin bu yöntemle geliştirileceğini ilan etti.

Bunun dışında ise Rusya Genelkurmay Başkanlığı Operatif Yönetim Başkanı olarak görev yapan Sergey Rudskoy, yakın süre içerisinde Rusya’nın Suriye’ye yeni hava savunma komplekslerini yollanacağını açıkladı.

SON DAKİKA