Haber Atak

Putin ile Trump arasında tarihi görüşme

Tüm dünya gündeminin odak noktası haline gelen G20 Liderler Zirvesi çerçevesinde bir araya gelen iki dünya devi Vladimir Putin ve Donald Trump, zirveden bağımsız görüşme meydana getirdi. G20 Liderler Zirvesi’nde bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, zirveden bağımsız bir biçimde görüştüler. İkili görüşme arifesinde gazetecilere açıklamalar […]

06 Temmuz 2019 - 9:16 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.
Putin ile Trump arasında tarihi görüşme

Tüm dünya gündeminin odak noktası haline gelen G20 Liderler Zirvesi çerçevesinde bir araya gelen iki dünya devi Vladimir Putin ve Donald Trump, zirveden bağımsız görüşme meydana getirdi.

G20 Liderler Zirvesi’nde bir araya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, zirveden bağımsız bir biçimde görüştüler. İkili görüşme arifesinde gazetecilere açıklamalar yapan Rusya Devlet Başkanı Putin, “Tartışmamız gereken şeyler var” diye konuştu. Medya mensuplarının sorduğu, “Rusya’nın Amerika Birleşik Devletleri seçimlerine yönelik müdahalesini gündeme getirecek misiniz?” sorusu üstüne Donald Trump, “Evet, elbette” dedikten sonra Putin’e gülerek, “Seçimlerimize müdahale etme” diye söyledi. Özel Yetkili Savcı Mueller 22 ay devam eden, Trump ve 2016 seçim kampanyası ekibinin Rusya’yla gizli anlaşma meydana getirdiği iddialarına yönelik soruşturmasının raporunu 22 Mart’ta Adalet Bakanlığına aktarmıştı.

Adalet Bakanı Barr ise raporun önemli bulgularını 2 gün sonra dört sayfalık bir mektupla Kongre’ye ulaştırmış ve Trump’ın Rusya ile gizli bir iş birliği yaptığını gösteren bir sonuca ulaşılamadığını ifae etmişti. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın G20 Liderler Zirvesi’nde yaptıkları görüşmede Suriye’yi ele aldıklarını ifade etti.

Etiketler :
SON DAKİKA