Haber Atak

Motoru Patlayan Uçak Zorunlu İniş Yapmak Zorunda Kaldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde uçak faciasından dönüldü. New York-Dallas seferini meydana getiren yolcu uçağı yerden 9144 metre yükseklikte bulunurken motorlarından birinin patlaması üstüne Philadelphia şehrine acil iniş meydana getirmek zorunda kaldı. Ortaya çıkan kazada, 1 yolcu yaşamını yitirdi, 7 yolcu da yaralandı. New York-Dallas seferini gerçekleştiren Southwest Havayolları’na ait olan 1380 sefer sayılı uçağı, yerden 9144 […]

18 Nisan 2018 - 2:32 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.
Motoru Patlayan Uçak Zorunlu İniş Yapmak Zorunda Kaldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde uçak faciasından dönüldü. New York-Dallas seferini meydana getiren yolcu uçağı yerden 9144 metre yükseklikte bulunurken motorlarından birinin patlaması üstüne Philadelphia şehrine acil iniş meydana getirmek zorunda kaldı. Ortaya çıkan kazada, 1 yolcu yaşamını yitirdi, 7 yolcu da yaralandı.

New York-Dallas seferini gerçekleştiren Southwest Havayolları’na ait olan 1380 sefer sayılı uçağı, yerden 9144 metre yükseklikte iken motorlarından biri patladı ve yolcular panik içerisine girdi. Patlama üstüne uçağın camlarından biri kırılınca uçak kısa bir zaman içinde ve kontrolsüz bir şekilde  9144 metreden 3962 yüksekliğe düşmek zorunda kaldı.

Görgü tanıklarının yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda, yolculardan pencere kenarında oturan yaşlı bir kadının bedeni, patlayan camdan dolayı basıncın da etki etmesiyle dışarı doğru çekildi. Meydana gelen deliği tıkamaya çalışan yolcular, yaşlı kadının bedenini uçak içinde tutabilmek adına büyük çaba ortaya koydu. Yaşlı kadının yaşamını yitirdiği ifade edildi. Yedi yolcu da olayı hafif yaralanmalar yaşayarak atlattı.

Acil iniş meydana getiren uçak için havalimanında ilk yardım, yangın ve kurtarma tedbirleri alındı. Uçak içerisinde 143 yolcu, 5 mürettabat olduğu bilgisine ulaşıldı.

SON DAKİKA