Haber Atak

Macron’un Başı Yolsuzlukla Dertte

Fransa Cumhurbaşkanı olarak görevini sürdüren Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyalarını devam ettirdiği dönemde bazı kurumlardan sistem dışı indirim aldığı iddiaları ile suçlanıyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geride bıraktığımız 2017 sene yapılan Cumhurbaşkanlık seçim kampanyalarında, bazı kurumlardan olağan dışı indirim aldığı iddiaları ile suçlanıyor. Fransa İçişleri Bakanı olarak görev yapan Gerard Collomb’a yakınlığı ile tanınan Olivier […]

29 Nisan 2018 - 1:18 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.
Macron’un Başı Yolsuzlukla Dertte

Fransa Cumhurbaşkanı olarak görevini sürdüren Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyalarını devam ettirdiği dönemde bazı kurumlardan sistem dışı indirim aldığı iddiaları ile suçlanıyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geride bıraktığımız 2017 sene yapılan Cumhurbaşkanlık seçim kampanyalarında, bazı kurumlardan olağan dışı indirim aldığı iddiaları ile suçlanıyor. Fransa İçişleri Bakanı olarak görev yapan Gerard Collomb’a yakınlığı ile tanınan Olivier Ginon’un organizasyon şirketi GL tarafından Macron’a %100 indirimli bir şekilde miting bölgesi kiraladığı Fransız medyasında geniş yer buldu.

Bununla beraber aynı şirketin Macron’a seçim kampanyalarında yer verecek teçhizatların kiralanması hususunda da ciddi bir indirim gerçekleştirdiği meydana geldi. Ortaya atılan veriler doğrultusunda Macron’un, 2016 senesinin Aralık ayında, 39 bin 490 Euro maliyeti olan teçhizatları, 9 bin Euro’ya kiraladığı gün yüzüne çıktı.

Diğer taraftan ise böyle bir indirimden faydalanmamış olan adaylar gerçekleştirmiş oldukları açıklamada böyle bir indirimin yasak olduğunun altını çizerek meydana gelen durumun adayın seçilme hakkının yok olmasına neden olabileceğini de iddia etti. Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklama doğrultusunda ise gerçekleştirilen indirimlerin Emmanuel Macron’un siyasi hareketi tarafından pazarlık gerçekleştirilecek karşılandığı savunuldu.

Etiketler :
SON DAKİKA