Haber Atak

Hollanda’dan Türkiye’ye Gidecek Vatandaşlarına Skandal Uyarı

Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlarına yönelik olarak çok ilginç bir uyarı meydana getirildi. İçlerinde Türkiye’nin de yer aldığı Rusya, Çin ve İran’a gidecek vatandaşlarına, yalnızca içi boş telefon ve dizüstü bilgisayar bulundurmaları uyarısı yapıldı. Türkiye ve diğer açıklanan bu üç ülkede akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarların içerisinde yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kontrol edildiği […]

10 Nisan 2018 - 0:51 'de eklendi ve 432 kez görüntülendi.
Hollanda’dan Türkiye’ye Gidecek Vatandaşlarına Skandal Uyarı

Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlarına yönelik olarak çok ilginç bir uyarı meydana getirildi. İçlerinde Türkiye’nin de yer aldığı Rusya, Çin ve İran’a gidecek vatandaşlarına, yalnızca içi boş telefon ve dizüstü bilgisayar bulundurmaları uyarısı yapıldı.

Türkiye ve diğer açıklanan bu üç ülkede akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarların içerisinde yer alan bilgilerin üçüncü kişiler tarafından kontrol edildiği ve kopyalandığını iddia eden Hollanda Dışişleri Bakanlığı, garip bir olaya daha imza attı.

BBC Türkçe tarafından yapılan bir haber doğrultusunda, Hollanda Dışişleri Bakanlığı, ticari ve ekonomik temaslarda olmak adına Başbakan Mark Rutte ile beraber Çin’e varacak 165 şirket ile bürokratlara karşılık bir uyarı mektubu yolladı. Mektup içerisinde siber casusluğa yönelik alınacak tedbirler yer aldı.

Hollanda hükümetinin yapmış oldukları skandal iddia ile beraber Türkiye, Rusya, Çin ve İran’da akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar uzaktan takip ediliyor, hatta içerisindeki bilgiler kopyalanabiliyor. Bu sebeple bu hususta ülkelere seyahat gerçekleştirecek iş adamı ve bürokratlara, önemli bilgi yer almayan ve mümkünse boş telefon ve dizüstü bilgisayar götürmeleri uyarısı yapıldı.

SON DAKİKA