Haber Atak

Hindistan’da 7 Kişilik Aile Asarak Hayatına Son Verdi

Hindistan’da geçim sorunlarıyla baş başa olduğu ifade edilen yedi kişilik ailenin tüm üyeleri, kendilerini evlerinin tavanına asarak toplu ir şekilde intihar ederek hayatını kaybetti. Güney asya kıtasında yer alan en kalabalık ikinci ülke olan Hindistan’ın doğusundaki Ranchi şehrinde 7 kişilik bir ailenin tüm üyeleri kendilerini asarak topluca intihar etti. Tavana asılı durumda olan aile üyeleri […]

31 Temmuz 2018 - 23:18 'de eklendi ve 585 kez görüntülendi.
Hindistan’da 7 Kişilik Aile Asarak Hayatına Son Verdi

Hindistan’da geçim sorunlarıyla baş başa olduğu ifade edilen yedi kişilik ailenin tüm üyeleri, kendilerini evlerinin tavanına asarak toplu ir şekilde intihar ederek hayatını kaybetti.

Güney asya kıtasında yer alan en kalabalık ikinci ülke olan Hindistan’ın doğusundaki Ranchi şehrinde 7 kişilik bir ailenin tüm üyeleri kendilerini asarak topluca intihar etti. Tavana asılı durumda olan aile üyeleri içerisinde 2 çocuk da bulunuyor.

Ailenin hayatına son veren en yaşlı üyesinin ise 75 yaşındaki Narayana olduğu ortaya çıktı. Polisin verdiği bilgiler doğrultusunda, aile fertleri arkalarında on beş sayfalık bir intihar notu da bıraktı.

Fransız haber ajansı AFP’ye açıklamalarda bulunan Başkomiser Anish Gupta, “İlk bulgular intiharı gösteriyor. Bunun dışında ailenin mali krizde olduğunu ifade eden notlara ulaştık. Yetişkin 2 erkek kardeş diğerlerinin intihar etmesine yardım etmiş gibi görünüyor” sözlerini söyledi. Reuters haber ajansı da ailenin son zamanlarda geçim sorunlarıyla baş başa olduğunu ve mali krize girdiği iddiasında bulundu. Ajans, intiharın asıl sebebinin ailenin notlarının ve otopsi raporlarının incelenmesinin sonucunda ortaya çıkacağını kaydetti.

Hindistan’da geride bıraktığımız haziran ayında da başkent Yeni Delhi’de 11 kişilik bir aile intihar ederek hayatını kaybetmişti.

Etiketler :
SON DAKİKA