Haber Atak

Endonezya’daki Felaketin Boyutu Büyüyor

Güneydoğu Asya ülkesinin Lombok Adası’nın merkez üssü olarak belirtilen 7.0 büyüklüğündeki deprem sonucunda en az 142 insan yaşama gözlerini yumarken yüzlerce vatandaş da yaralanarak bölgedeki çeşitli hastanelere sevk edildi. Birçok bina yerle bir olurken, can ve mal kaybının yükselmesi konusunda endişe duyuluyor. Endonezya’nın turistik Lombok Adası’nda Pazar günü ortaya çıkan 7.0 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenlerin […]

06 Ağustos 2018 - 20:54 'de eklendi ve 578 kez görüntülendi.
Endonezya’daki Felaketin Boyutu Büyüyor

Güneydoğu Asya ülkesinin Lombok Adası’nın merkez üssü olarak belirtilen 7.0 büyüklüğündeki deprem sonucunda en az 142 insan yaşama gözlerini yumarken yüzlerce vatandaş da yaralanarak bölgedeki çeşitli hastanelere sevk edildi. Birçok bina yerle bir olurken, can ve mal kaybının yükselmesi konusunda endişe duyuluyor.

Endonezya’nın turistik Lombok Adası’nda Pazar günü ortaya çıkan 7.0 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenlerin sayısı 142’ye çıktı. Depremde yüzlerce insanın yaralandığı belirtilirken, Bali Adası’nın da aralarında yer aldığı bölgelerde ilk bulgular doğrultusunda yabancı uyruklu kimse hayatını kaybetmedi.

Pazartesi gününün erken vakitlerinde gün doğumuyla beraber özellikle depremin merkez üssü olarak ifade edilen adanın kuzeyinden gelen görüntülerde binaların ciddi bir biçimde hasara maruz kaldığı ve kimisinin ise yerle bir olduğu ortaya çıkarken, Afetle Mücadele Dairesi ölü sayısının yükselmesi konusunda endişeli bekleyiş devam ediyor.

Afetle Mücadele Dairesi Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, meydana getirdiği basın toplantısında depremin etki alanın oldukça fazla olduğunu ve sarsıntıda Bali’de de 2 kişinin hayatını kaybettiği ifade etti. Lombok Adası’nın bazı bölgelerinde enerji nakil ve iletişim hatları zarara maruz kalırken, Endonezya ordusu bölgeye tıbbi ve lojistik malzeme yüklü bir gemi yolladığını ifade etti.

SON DAKİKA