Haber Atak

Endonezya’da Ölü Sayısında Sürekli Artış Yaşanıyor

Yapılan son dakika haberleri doğrultusunda, Endonezya’nın Sunda Boğazı’ndaki tsunami faciasında hayatını kaybeden kişilerin sayısı 373’e çıktığı açıklandı. Endonezya’da Sunda Boğazı’nda ortaya çıkan tsunamide bugün erken saatlerde 334 olarak ifade edilen ölü sayısının 373’e çıktığı belirtildi. Meydana gelen tsunaminin ardından bölge halkı, yeni tsunami tehlikesi korkusuyla yüksek bölgelere giderek bu şekilde gelecek olası tsunamiden korunmaya çalışıyor. […]

24 Aralık 2018 - 21:13 'de eklendi ve 941 kez görüntülendi.
Endonezya’da Ölü Sayısında Sürekli Artış Yaşanıyor

Yapılan son dakika haberleri doğrultusunda, Endonezya’nın Sunda Boğazı’ndaki tsunami faciasında hayatını kaybeden kişilerin sayısı 373’e çıktığı açıklandı.

Endonezya’da Sunda Boğazı’nda ortaya çıkan tsunamide bugün erken saatlerde 334 olarak ifade edilen ölü sayısının 373’e çıktığı belirtildi. Meydana gelen tsunaminin ardından bölge halkı, yeni tsunami tehlikesi korkusuyla yüksek bölgelere giderek bu şekilde gelecek olası tsunamiden korunmaya çalışıyor.

Sunda Boğazı’na kıyısı olan ve tsunamiden nasibini alan Banten bölgesinde hayatını sürdürenler, tsunami ardından yaşadıkları korku ve sürmekte olan yanardağ faaliyeti sebebiyle yeni tsunami riskine karşı bulundukları bölgelerden ayrılarak yüksek kesimlere gitti. Özellikle sahil şeridinde ve düz bölgelerde yaşayanlar, yer aldıkları alana göre yüksek yerleşim yerlerindeki cami ve okul gibi kamu binalarına gitti.

Bölgede genel itibarıyla elektrik ve iletişim hatlarının dışında su ve gıda gibi temel insani gereksinimlerde sorun yaşanmazken, benzin istasyonu, dükkan ve restoran gibi işletmeler faaliyetine tüm hızıyla sürdürüyor.

Afetin yaşanmasının ardından belli bölgelerde bir araya gelenlere su ve gıda yardımına başlanırken, hastaneler de halka hizmet veriyor. Bölgede hayatını sürdüren vatandaşlar gelecek olası tsunami için yüksek bölgelere akın etmeye başladı.

Etiketler :
SON DAKİKA