Haber Atak

Çin ve ABD Ekonomik ve Ticari Açıdan Fikir Birliğine Vardı

Dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alan Çin ve Amerika Birleşik Devletleri yönetimlerinin, içlerindeki ekonomik ve ticari anlaşmazlık durumlarının bazılarında fikir birliği sağlandığı ifade edildi. Şinhua ajansının yapmış olduğu haber doğrultusunda, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görev yapan Donald Trump’ın Özel Temsilcisi ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı başkanlığındaki Çin […]

04 Mayıs 2018 - 17:33 'de eklendi ve 531 kez görüntülendi.
Çin ve ABD Ekonomik ve Ticari Açıdan Fikir Birliğine Vardı

Dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alan Çin ve Amerika Birleşik Devletleri yönetimlerinin, içlerindeki ekonomik ve ticari anlaşmazlık durumlarının bazılarında fikir birliği sağlandığı ifade edildi.

Şinhua ajansının yapmış olduğu haber doğrultusunda, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görev yapan Donald Trump’ın Özel Temsilcisi ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı başkanlığındaki Çin ve ABD heyetleri bir araya geldi. Daha önce meydana gelen ekonomik ve ticari anlaşmazlık konularını çözüm üretmek adına geride bıraktığımız Perşembe günü ve bugün bazı müzakere ve diyalog toplantıları meydana getirildiği ifade edildi.

Pekin’de gerçekleştirilmiş olan toplantılar sonucunda, dünyanın en büyük 2 ekonomisinden temsilcilerin, bazı hususlarda fikir birliği sağlandığı ve ortak bir çalışma grubu sağlanarak yakın iletişimin devam ettirilmesi konusunda mutabık kaldığı belirtildi. Haberde, tarafların, Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin’e olan ihracatının yükseltmesi, ikili ticaret, karşılıklı yatırım, telif haklarının koruma altında olması, gümrük tarifeleri gibi problemlerle kapsamlı fikir alışverişinde yer aldığı ve bazı durumlarda mutabakat sağladığı söylendi.

Bazı sorunların halen büyük fikir ayrılıkları olduğunu belirtilen haberde, söz konusu ticari ve ekonomik problemlerin çözümünde daha fazla mesafe ilerlemek adına çalışmaların hızlandırılacağına belirtildi.

SON DAKİKA