Haber Atak

Barzani’den Bağdat’a Yeşil Işık

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı olarak görevini devam ettiren Neçirvan Barzani, Irak’ta gerçekleştirilecek olan milletvekili seçimlerinin ardından Bağdat ile yeni bir sayfa açma konusunda hazır olduklarını ifade etti. IKBY’nin başkenti Erbil’de meydana getirilen seçim kampanyasında konuşma yapan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, seçimlerin IKBY adına büyük bir önem teşkil ettiği ifade ederek, […]

10 Mayıs 2018 - 23:27 'de eklendi ve 571 kez görüntülendi.
Barzani’den Bağdat’a Yeşil Işık

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı olarak görevini devam ettiren Neçirvan Barzani, Irak’ta gerçekleştirilecek olan milletvekili seçimlerinin ardından Bağdat ile yeni bir sayfa açma konusunda hazır olduklarını ifade etti.

IKBY’nin başkenti Erbil’de meydana getirilen seçim kampanyasında konuşma yapan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, seçimlerin IKBY adına büyük bir önem teşkil ettiği ifade ederek, “Iraklı tarafların anayasayı uygulamaması sebebiyle bugün bu problemler meydana geliyor” sözlerini söyledi.

Bağdat’ı anayasayı ihlal etmek suçu işlediğini belirten Barzani, “Seçimlerin ardından Bağdat ile yeni bir sayfa açmaya ve anayasanın tüm yükümlülüklerini yerine getirmeye hazırız” ifadelerine yer verdi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak’ta meydana getirilecek olan milletvekili seçimlerinin sonucunda Bağdat ile yeni bir sayfa açmaya hazır olduklarını net bir dille söyledi.

IKBY’de dört seneden fazla bir şekilde meydana gelen b ekonomik kriz hususunu da masaya yatıran Barzani, “Daha iyi bir ekonomiye doğru adımlar yapıyoruz ve memur maaşlarında ortaya çıkan kesintiye son vereceğiz” müjdesini de verdi.

Barzani konuşmasında bunların dışında, tarafları seçimlerden sonra Bağdat’ta ortak tutum sergileme konusunda çağrıda bulundu.

Etiketler :
SON DAKİKA