Haber Atak

Almanya’daki Cami Saldırılarının Arkasındaki Belirsizlik Sürüyor

Türk vatandaşı olarak milyonlarca insanın gurbetçi olarak yaşadığı Almanya’da 2018 senesi başından bu zamana Türk camileri ve kuruluşlarına saldırılar ürkütücü oranda yükseliş gösterdi. Almanya yönetimi ise bu saldırılar konusunda henüz sonuç elde edemedi. Almanya İçişleri Bakanı olarak görevini sürdüren Horst Seehofer, göreve başlar başlamaz meydana getirdiği açıklamasında, aşırılara, şiddete, camilere saldırılara yönelik sıfır hoşgörü göstereceğini […]

28 Mart 2018 - 19:38 'de eklendi ve 334 kez görüntülendi.
Almanya’daki Cami Saldırılarının Arkasındaki Belirsizlik Sürüyor

Türk vatandaşı olarak milyonlarca insanın gurbetçi olarak yaşadığı Almanya’da 2018 senesi başından bu zamana Türk camileri ve kuruluşlarına saldırılar ürkütücü oranda yükseliş gösterdi. Almanya yönetimi ise bu saldırılar konusunda henüz sonuç elde edemedi.

Almanya İçişleri Bakanı olarak görevini sürdüren Horst Seehofer, göreve başlar başlamaz meydana getirdiği açıklamasında, aşırılara, şiddete, camilere saldırılara yönelik sıfır hoşgörü göstereceğini ifade etti. Almanya’da yılbaşından bu zamana Türk camilerine meydana getirilen saldırılar büyük oranda çoğalarak devam ediyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü olan Johannes Dimroth, hükümetin basın toplantısında yansıyan bir soruya yönelik olarak, güvenliğin ve saldırıları aydınlığa kavuşturmanın eyaletlerin yetkisinde olduğunu ifade ederek, ellerinde kaç saldırının çözüldüğü hususunda net bir sayı olmadığını ifade etti.

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Dimroth, Suriye ve Irak’a 980 dolaylarında insanın gittiğini ve bunlardan 100’ünün çatışmalarda yer aldığını belirtti. Bu kişiler içerisinde kaçının PKK ve YPG’ye katıldığı hususunda bir ayrım gerçekleştirmediklerini sözlerinde belirten İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Dimroth, savaş bölgelerinden Almanya’ya geri gelen PKK millitanlarını, DEAŞ militanları gibi yakından takip ettiklerini ifade etti.

SON DAKİKA