Haber Atak

Almanya’da Camiye Molotof Kokteyli Saldırı Düzenlendi

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Kassel şehrinde bir camiye molotofkokteyli ile saldırı meydana getirildi. Almanya’da yılbaşından bu zamana dek 38’den fazla camiye birtakım şekillerde saldırı meydana getirildiği kayıtlarda yerini aldı. Avrupa Türk Birliği’ne (ATB) bünyesinde yer alan Kassel Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi içerisindeki Yunus Emre Camisi’ne gece 4.30 sıralarında ortaya çıkan saldırı neticesinde camide maddi hasar meydana […]

25 Mart 2018 - 15:51 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi.
Almanya’da Camiye Molotof Kokteyli Saldırı Düzenlendi

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Kassel şehrinde bir camiye molotofkokteyli ile saldırı meydana getirildi. Almanya’da yılbaşından bu zamana dek 38’den fazla camiye birtakım şekillerde saldırı meydana getirildiği kayıtlarda yerini aldı.

Avrupa Türk Birliği’ne (ATB) bünyesinde yer alan Kassel Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi içerisindeki Yunus Emre Camisi’ne gece 4.30 sıralarında ortaya çıkan saldırı neticesinde camide maddi hasar meydana geldi.

Güvenlik kamerasından anlaşıldığı kadarıyla dört kişi olduğu saptanan kişilerce meydana getirilen saldırı sonucunda, caminin bazı camları kırıldı, çerçevelerinin bazı yerleri yandı ve bina duvarlarında hasar ortaya çıktı.

Kültür Merkezi Başkanı olarak görevinin başında olan Mustafa Koç, emniyet yetkililerine teslim edilen görüntülerden 4 kişi oldukları ortaya çıkan söz konusu faillerin bir an önce yakalanmasını talep ettiklerini ifade etti. Koç, “Bu ve bunun gibi saldırıların devam etmesi endişelerimizi artırmaktadır.  Yetki mercilerden daha hassas bir biçimde ivedilikle, Almanya adına da artık utanç verici bir noktaya gelen, bu tür faili meçhul saldırıların üzerine gitmesi beklentisi içerisindeyiz. Tüm Türk toplumunu, bu tür saldırılarla meydana getirilmek istenen provokasyona gelmemesi hususunda sağduyulu olmaya davet ediyoruz.” sözlerini söyledi.

SON DAKİKA