Haber Atak

Afrin’de 2 Ayrı Patlama: 10 Sivil Hayatını Kaybetti

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Özgür Suriye Ordusu ile beraber ortaklaşa sürdürmüş olduğu Zeytin Dalı Harekatını meydana getirerek kontrol altında tuttuğu Suriye’nin Afrin bölgesinde bomba yüklü iki araçla saldırı yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Ortaya çıkan saldırılar doğrultusunda on sivilin hayatını kaybettiği ve bununla beraber çok sayıda yaralananlar olduğu bilgisi verildi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından […]

27 Haziran 2018 - 23:23 'de eklendi ve 754 kez görüntülendi.
Afrin’de 2 Ayrı Patlama: 10 Sivil Hayatını Kaybetti

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Özgür Suriye Ordusu ile beraber ortaklaşa sürdürmüş olduğu Zeytin Dalı Harekatını meydana getirerek kontrol altında tuttuğu Suriye’nin Afrin bölgesinde bomba yüklü iki araçla saldırı yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Ortaya çıkan saldırılar doğrultusunda on sivilin hayatını kaybettiği ve bununla beraber çok sayıda yaralananlar olduğu bilgisi verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından geride bıraktığımız Ocak ayında başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ile PYD/YPG’nin kontrolü altındaki Suriye’nin Afrin bölgesi, 18 Mart’ta denetim altına tutuldu.

Sivillerin tekrardan ülkelerine geri gelmeye başladığı Afrin şehir merkezinde, bugün öğle vakitlerinde PKK/PYD’li teröristler tarafından bomba yüklü iki araç birbirine yakın bölgelerde eş zamanlı bir şekilde patlatıldı.

Patlamalar sonucunda ilk bulgular doğrultusunda on sivil hayatını yitirdiği bilgisi verilirken bununla beraber olarak saldırı neticesinde çok sayıda sivilin yaralandığı belirtildi. Özgür Suriye Ordusu ve şehirdeki güvenliği sağlayan ve teyakkuz haline giren Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, yaralıları sağlık kuruluşlarına tahliye işlemini meydana getirerek Afrin’de almış oldukları tedbirleri daha da artırarak başka bir eylem olmaması için kontrollerini devam ettiriyor.

Etiketler :
SON DAKİKA