Haber Atak

ABD’li Ünlü Hacker Lamo’nun Sırlarla Dolu Ölümü

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ve dünyaca ünlü hacker Adrian Lamo, 37 yaşında öldüğü ifade edildi. Hacker’ın cesedinin bir komşusu tarafından bulunduğu ortaya çıkarken ölüm sebebi hakkında bir bilgi yapılmadı. Hacker Adrian Lamo’nun ölümü ABD’de büyük ses getirdi çünkü Lamo’nun Amerika Birleşik Devletleri ordusunun bazı bilgiler elde etmeyi başarmıştı. Hacker Adrian Lamo’nun ölümü babası tarafından sosyal […]

17 Mart 2018 - 17:06 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.
ABD’li Ünlü Hacker Lamo’nun Sırlarla Dolu Ölümü

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ve dünyaca ünlü hacker Adrian Lamo, 37 yaşında öldüğü ifade edildi. Hacker’ın cesedinin bir komşusu tarafından bulunduğu ortaya çıkarken ölüm sebebi hakkında bir bilgi yapılmadı. Hacker Adrian Lamo’nun ölümü ABD’de büyük ses getirdi çünkü Lamo’nun Amerika Birleşik Devletleri ordusunun bazı bilgiler elde etmeyi başarmıştı.

Hacker Adrian Lamo’nun ölümü babası tarafından sosyal medya platformu üzerinden doğrulandı. Babası, Adrian’ın ölümü olarak; “Büyük hüzün ve kırık bir kalple Adrian’ın ölümünü söylüyorum. Parlak bir akıl ve merhametli ruh gitti, o benim sevgili oğlumdu” sözlerini söyleyerek hayranlarına acılı ölüm haberini duyurdu.

Hacker Lamo’nun cesedinin bir komşusu tarafından bulunduğu da ifade edildi. Ancak ölüm sebebi hakkında bir bilgi yapılmadı.

Wichita, Kansas’ta yaşamını sürdüren aslen Kolombiyalı Amerikalı ünlü hacker, ilk olarak 2000’lerin başlarında New York Times , Microsoft ve Yahoo gibi sistemlere sızmayı başararak isminden söz ettirmişti. Hacker’ın ölümünün tartışmalara sebep olmasının asıl nedeni Amerika Birleşik Devletleri ordusuyla ortaya çıkan olaylar oldu.

Şimdi Lamo’nun ölümünün sonrasında Amerika Birleşik Devletleri ordusu hakkında öğrendiği bilgilerin bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

SON DAKİKA