Haber Atak

ABD Başkanı Kuzey Kore Liderinin Restine Yanıt Verdi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görevini devam ettiren Donald Trump, 12 Haziran’da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile gerçekleştirilmesi amaçlanan görüşmeyle alakalı olarak açıklama meydana getirdi. Trump, “Daha bir şey görmedik, duymadık. Bize bir bildirim de gerçekleştirilmedi. Neler olacağını göreceğiz” sözlerini söyledi. Trump, Özbekistan Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Şevket Mirziyoyev ile Beyaz Saray’da yapmış olduğu […]

17 Mayıs 2018 - 0:39 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.
ABD Başkanı Kuzey Kore Liderinin Restine Yanıt Verdi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görevini devam ettiren Donald Trump, 12 Haziran’da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile gerçekleştirilmesi amaçlanan görüşmeyle alakalı olarak açıklama meydana getirdi. Trump, “Daha bir şey görmedik, duymadık. Bize bir bildirim de gerçekleştirilmedi. Neler olacağını göreceğiz” sözlerini söyledi.

Trump, Özbekistan Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Şevket Mirziyoyev ile Beyaz Saray’da yapmış olduğu görüşmesi öncesinde Oval Ofis’te medya mensuplarının sorularına açıklık getirdi.

Trump, Amerika Birleşik Devletleri ile Güney Kore içerisindeki askeri tatbikatı gerekçe olarak belirten Pyongyang’ın, Seul ile üst düzey görüşmeleri askıya koyması ve Trump ile 12 Haziran’da meydana getirmesi planlanan görüşmenin de tehlikeye girebileceği uyarısında bulunmasını masaya yatırdı.

Kendilerine Kuzey Kore cephesinden herhangi bir bildirim yapılmadığını ifade eden Trump, “Henüz bir şey görmedik, duymadık. Bize herhangi bir bildirim de meydana getirilmedi. Neler olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Kuzey Kore lideri Kim ile görüşmesinin olup olmayacağına alakalı olarak kendisine yöneltilen ısrarlı sorulara net bir cevap vermekten uzak duran ABD Başkanı Donald Trump, “Neler olacağını göreceğiz.” yorumunu yapmakla kaldı.

Etiketler :
SON DAKİKA