Haber Atak

300 Filistinli Çocuk İşgal Altındaki Toprakları İçin Koştu

Gazze Şeridi’nde, Filistinlilerin topraklarına geri gelme hakkının unutulmaması konusunda meydana getirilen yürüyüşte üç yüz Filistinli çocuk yer aldı. Kültür ve Özgür Düşünme Derneği’nin önclüğünde meydana getirilen “Büyük Dönüş Yürüyüşü” etkinlikleri kapsamında yapılan yarışma, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus sahilinde meydana getirildi. Yarışta yer alan çocuklar, ailelerinin 1948’de zorla çıkarıldıkları Filistin’in köy ve beldelerinin adlarının dışında […]

11 Nisan 2018 - 14:56 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.
300 Filistinli Çocuk İşgal Altındaki Toprakları İçin Koştu

Gazze Şeridi’nde, Filistinlilerin topraklarına geri gelme hakkının unutulmaması konusunda meydana getirilen yürüyüşte üç yüz Filistinli çocuk yer aldı.

Kültür ve Özgür Düşünme Derneği’nin önclüğünde meydana getirilen “Büyük Dönüş Yürüyüşü” etkinlikleri kapsamında yapılan yarışma, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus sahilinde meydana getirildi. Yarışta yer alan çocuklar, ailelerinin 1948’de zorla çıkarıldıkları Filistin’in köy ve beldelerinin adlarının dışında geri geliş hakkına ve Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğuyla alakalı pankartlar elinde bulundurdu.

Dernek Başkanı olarak görev yapan Meryem Zekut, yarışın “Filistin meselesinin en ağır tasfiye komplolarına karşı karşıya kaldığı bir dönemde” düzenlenmesinin altını çizerek, çocukları bu hususta aydınlatmak istediklerini ifade etti.

Yarışmacılar arasında olan 16 yaşındaki Malik Bereke de Filistinlilerin topraklarına geri geliş hakkının önemini vurgulamak adına yarışta yer aldığını söyledi. Bereke, “Bu yarışma geri dönüş hakkı başta olmak üzere temel haklarımızı dünyaya bildirmek için seçtiğimiz barış yanlısı bir yöntem.” sözlerini söyledi.

Filistinliler, Toprak Günü’nün 42’nci senesini çerçevesinde 30 Mart Cuma gününden bu zamana kadar abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında barışçıl eylemler meydana getirerek seslerini duyurmaya çalışıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA